Warto odwiedzić

Rejs Statkiem z Vlory. Czy warto na niego pojechać?

Jeśli wypoczywamy we Vlorze lub jej okolicach, to nawet nie warto sobie zadawać pytania czy warto się na niego wybrać. Według mnie (o ile ktoś nie ma na pieńku z Posejdonem i nie cierpi na chorobę morską) , wycieczka statkiem na wakacjach jest zawsze dobrym pomysłem.

Zakładając jednak, że będziemy wypoczywać w najpopularniejszym w biurach podróży rejonie Durres, to czy warto poświęcić cały dzień na wycieczkę statkiem z Vlory?

Jeśli właśnie się nad tym zastanawiasz, przeczytaj poniższy post!

Albanię opływają dwa morza – adriatyckie od północy i jońskie od południa. I ta dwa morza spotykają się właśnie we Vlorze – romantycznie mówi się że Adriatyk składa tu pocałunek na ustach Morza Jońskiego. Brzmi jak bajka, co?

Wybrzeże jońskie ma inny charakter i to jest jeden z głównych powodów dlaczego warto wybrać się do Vlory i na rejs statkiem. Wapienne skały i plaże kamienisto -żwirkowe to wraz z krystalicznie czystą, turkusową wodą przepis na niezapomniany dzień i piękne zdjęcia z wakacji. Podczas rejsu odwiedza się największą z albańskich wysp, Sazan, która w czasach komunistyczną była bazą wojskową (tu można zwiedzać min. ruiny domostw, szkoły), a także spędza się czas na plażowaniu na Płw. Karaburun. Jeśli pozwalają na to warunki pogodowe, podpływa się też do imponującej jaskini Ali Haxhi

Obiad zazwyczaj jest w formie grilla na statku, zawsze dostępny jest też bar gdzie można kupić różnorakie napoje, także te wyskokowe. Niektórzy piraci porywają się potem na albańskie tańce, do których często dołącza obsługa statku 😉

Przejazd z Durres zajmuje nową i wygodną trasą SH4 około półtorej godziny w jedną stronę, więc zdecydowanie polecam na wakacyjny dzień REJS STATKIEM Z VLORY.

You may also like...