Cześć. Jestem Krysia i piszę dla Ciebie o Albanii. Jestem z urodzenia Poznanianką, a z wyboru obywatelką świata. Jako pilot wycieczek i rezydent odwiedziłam ponad 50 krajów na 4 kontynentach, władam 6 językami, a jednak na dłużej związałam się z Albanią. Z krajem, do którego na początku w ogóle nie chciałam przyjechać, w głowie miałam mnóstwo stereotypów i jeszcze więcej wymówek, by odrzucić propozycję pracy. A jednak to ten kraj od prawie 5 lat mogę nazwać moim drugim domem – na Instagramie i Facebooku pokażę Wam oprócz turystycznych atrakcji również życie codzienne w Kraju Orłów.

Zaparz kawę i rozgość się!

Na blogu znajdziesz informacje o miejscach, które warto zobaczyć w Albanii i mnóstwo informacji praktycznych np. o walucie, gdzie kupić kartę do internetu i jak się jeździ po albańskich drogach.

W ramach łamania stereotypów o Albanii opowiadałam o życiu tutaj w programie „Polacy za Granicą” emitowanym dnia 05.06.2021 o godz. 22:00.

Promocja Albanii w ciężkich czasach pandemii zaprowadziła mnie do Pytania na Śniadanie:

A tutaj możecie mnie zobaczyć w reportażu TVN:

Jestem również autorką powieści „Albania- miłość w czasach vendetty”, która wygrała konkurs Wydawnictwa Poligraf „Książka warta wydania”. Dowiesz się z niej jak wyglądało życie na albańskiej prowincji w czasach upadku komunizmu, o ucieczkach z kraju w poszukiwaniu lepszej przyszłości, prawie Kanunu, zemście rodowej (czyli tytułowej vendecie), aranżowanych małżeństwach i zaprzysiężonych dziewicach. A wszystko to podane w przyjemny sposób – losy bohaterów są osadzone w realiach historycznych i obyczajowych Albanii.

W planie mam kolejne książki – powieści, które podczas urlopu wprowadzą Cię w klimat odwiedzanego kraju, „przemycą” wiedzę będąc jednocześnie lekką lekturą na leżak.

Chodź, opowiem Ci o Albanii!

Krysia